AKO NAVRHNÚŤ INTERIÉR V RUSTICKOM ŠTÝLE
AKO NAVRHNÚŤ INTERIÉR V RUSTICKOM ŠTÝLE

 

Návrat k tradičnému, domáckemu štýlu je jedným z populárnych trendov posledných rokov. Ako zariadiť obývaciu izbu v rustikálnom štýle tak, aby usporiadanie pôsobilo efektným dojmom? Vzdajte sa pôvabu a zamerajte sa na prírodné akcenty, vďaka ktorým zostavíte surový, elegantný dekor. Nedostatok pozlátka nemusí byť synonymom minimalizmu - aranžmán bude dobrým doplnkom váza s kvetmi alebo drevené figúrky. Ak snívate o útulnej, príjemnej atmosfére, skontrolujte, ako zariadiť interiér v rustikálnom štýle.

Čo je to rustikálny štýl?

Jedná sa o klasický prístup, ktorý odkazuje na estetiku tradície, tepla a vidieka. Značne čerpá aj z úpravy bývalých kaštieľov. Na rozdiel od vonkajšieho vzhľadu sú rustikálne interiéry dobrým nápadom aj vo veľkých mestách. Budú dobre fungovať v rodinných domoch, ako aj v bytoch a apartmánoch. Vidiecky štýl je jednoduchý a idylický, čo vám umožní relaxovať sa po pracovnej dobe. Toto uprednostňujú jemné krémové farby, jemné ozdoby a nedostatok honosných prvkov. Priestor je navyše vyplnený drevom, ktoré miestnosť skrášli a dodá jej charakter. Ako však zariadiť obývaciu izbu v rustikálnom štýle tak, aby sme dosiahli efekt ?

Ako vyzdobiť obývaciu izbu v rustikálnom štýle – nech sa páči, máme pre vás niekoľko tipov

Moderná rustikálna obývacia izba je miestom, kde je modernosť prepletená sentimentom. Základným prvkom, ktorý by sa v takom interiéri mal nachádzať, je nábytok z masívu. Správny výber šatníkovej skrine a komody do obývacej izby jej dodáva veľa šarmu a elegancie. Okrem toho nezabudnite vziať do úvahy:

podlaha z dosiek s viditeľnými nedokonalosťami alebo z dlaždíc napodobňujúcich kameň,

zavedenie vyšívaných dekorácií: obrusy,pokrývky alebo záclony,

umiestnenie veľkého počtu poľných kvetov - kľúčom je jednoduchosť, vyhýbajte sa príliš komplikovaným kompozíciám,

prítomnosť tradičných látok, ako je ľan a vlna,

doplnenie o drevenú truhlicu.

Pri vytváraní obývacej izby v rustikálnom štýle musíte si pamätať na moderovanie. Toto nie je najlepší štýl pre extravagantné riešenia. Namiesto toho zabezpečte správne osvetlenie interiéru, vďaka čomu zvýšite komfort bytu. Pre túto rolu budú ideálne rôzne druhy sviečok a kovových lámp.

Ako zariadiť celý interiér bytu v rustikálnom štýle?

Usporiadanie interiéru v rustikálnom štýle sa neobmedzuje iba na obývaciu izbu. Idylický charakter môžete pridať aj svojej kúpeľni, kuchyni alebo spálni. Drevo je odpoveďou na otázku, ako zariadiť interiér v rustikálnom štýle. Ak svoju kúpeľňu vybavíte impregnovaným dreveným nábytkom a doplníte estetickou výšivkou, napríklad na uterákoch, získate krásnu, pokojnú izbu. Dobrým nápadom bude tiež dlažba napodobňujúca tehly alebo kameň. Čím bližšie k prírode, tým lepšie!

Ak máte záujem o rustikálne usporiadanie, potom vám kuchyňa poskytuje veľký priestor na predvádzanie. Drevené dosky, ručne šité závesy s kvetinovými prvkami a pôsobivá keramika vám umožnia varenie v interiéroch ako za starých čias. Výstava malých dekoratívnych prvkov poteší vašich hostí a vytvorí jedinečnú atmosféru.

Dobre osvetlený rustikálny interiér spálne vás upokojí a príjemne zrelaxuje. Cenným prvkom vybavenia bude truhlica alebo kmeň vyrobený z masívneho dreva, do ktorého schováte posteľnú bielizeň a spodnú bielizeň. Lampy s tradičnými tienidlami, nadýchanými kobercami a teplými prikrývkami dodajú interiéru útulný charakter. Vďaka tomu sa po náročnom pracovnom dni radi vrátite do svojej spálne.

Zhrnutie

Už viete, ako zariadiť obývaciu izbu v rustikálnom štýle. Budete potrebovať estetický nábytok do obývačky vyrobený z masívneho dreva. Nájdete tu vynikajúce výrobky z tohto segmentu: komody, skrine, bielizníky a mnoho ďalších. Vyznačujú sa odolnosťou, pekným vzhľadom a pozornosťou k najmenším detailom. Ponúkame nábytok, vďaka ktorému bude usporiadanie bytu v rustikálnom štýle jednoduchšie, ako si myslíte. Využite naše služby.

 

nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium