Drevenákrajina.sk
Ako si zariadiť spálňu v japonskom štýle?
Ako si zariadiť spálňu v japonskom štýle?

Ako si zariadiť spálňu v japonskom štýle?

Spálňa je veľmi dôležitým miestom v každej domácnosti, pretože v nej hľadáme pokoj, odpočinok a relaxáciu. Dekor a atmosféra v nej sú rozhodujúce pre naše pohodlie a pohodu. Jedným z najnovších trendov v interiérovom dizajne je japonský štýl, ktorý spája estetiku japonského minimalizmu a škandinávskeho dizajnu. Táto harmonická zmes čoraz viac priťahuje pozornosť Tých, ktorí hľadajú vo svojom prostredí jednoduchosť, rovnováhu a eleganciu. Zistite ešte dnes, ako si zariadiť japonskú spálňu, aby sa interiér stal  Vašou vysnívanou oázou relaxu.

Čím sa vyznačuje japonský štýl?

Ako už názov napovedá, japonský štýl vznikol spojením dvoch rôznych tradícií interiérového dizajnu - japonskej a škandinávskej. Japonský minimalizmus sa vyznačuje jednoduchosťou, blízkosťou k prírode a harmóniou, zatiaľ čo škandinávsky dizajn kladie dôraz na funkčnosť, prírodné materiály a jasné farby. Spojením týchto dvoch trendov vzniká japonský štýl, štýl, ktorý vyžaruje pokoj, rovnováhu a jednoduchosť. Je to relatívne nový trend, ale napriek svojej čerstvosti sa už teraz ukazuje ako mimoriadne populárny a obľúbený u milovníkov estetiky. Vďaka všetkým jeho výhodám  spálňa v japonskom štýle je vynikajúci dizajnový nápad, ktorý určite nebudete ľutovať.

Japonská spálňa - ako si ju zariadiť?

Ako si zariadiť japonskú spálňu? Hlavnou myšlienkou tohto štýlu je vytvoriť minimalistický a funkčný interiér, ktorý je zároveň útulný a vhodný na relaxáciu. Japonská spálňa, kde relaxujeme a regenerujeme, je miestom, kde je takáto atmosféra nevyhnutná. V japonskom štýle sa kladie dôraz na jednoduchosť foriem, prírodné materiály, jemné farby a decentné akcenty. Dôležitým prvkom je aj vhodné využitie prirodzeného a umelého svetla na zdôraznenie pokoja interiéru. Takéto podmienky majú ideálny vplyv na náladu a pohodlie každodenného života. Takže spálňa v japonskom štýle by mala byť zariadená s dôrazom aj na tie najmenšie detaily, farby alebo vybraný nábytok. Každý detail je dôležitý - viac či menej definuje priestor. Samotné usporiadanie má tiež vplyv na štýl a funkčnosť.

Aké farby vybrať do spálne v japonskom štýle?

Spálňa v japonskom štýle je miesto, ktorého úprava by mala začať výberom vhodných farieb. V takomto interiéri by mali zvyčajne dominovať pokojné, tlmené farby, ktoré podporujú uvoľnenie a rovnováhu. Prvým návrhom je biela farba. Táto farba je pre japonský štýl kľúčová, pretože symbolizuje čistotu, harmóniu a jednoduchosť. Môžete použiť biele steny, posteľnú bielizeň, závesy alebo koberce, aby ste rozjasnili spálňu a vniesli do nej vizuálnu sviežosť.

Mäkké odtiene béžovej, pieskovej, écru a pastelovej farby sú ďalšou obľúbenou voľbou pre japonský štýl. Tieto farby vnášajú do interiéru teplo a zároveň vytvárajú pokojnú atmosféru. Môžete ich prepašovať do tapiet na steny, látok, kobercov alebo dekorácií. Za zváženie stojí aj sivá farba - je to neutrálna farba, ktorá sa vďaka svojmu tlmenému a neutrálnemu charakteru dokonale hodí k japonskému štýlu. Môžete si vybrať popolavý nábytok, farby na steny alebo textílie. Ďalším návrhom je odtieň prírodného dreva, preto japonská spálňa mala by byť vyplnená dreveným nábytkom vo svetlom odtieni alebo prírodnom prevedení. Bude dokonalým odkazom na prírodu a možnosť s ňou každodenne komunikovať. Ak sa rozhodnete pre svetlé odtiene, výborným riešením a štýlovou úpravou je vytvoriť s nimi kontrast kombináciou s čiernou alebo tmavou grafitovou farbou. Môžete ich použiť v podobe čiernych rámov na obrazy, svietidiel alebo malých dekorácií, ktoré im dodajú jemnú hĺbku a eleganciu.

Aký nábytok nesmie chýbať v japonskej spálni?

Spálňa v japonskom štýle by mala byť vybavená nábytkom, ktorý kombinuje štýlový dizajn a funkčnosť. Medzi nimi by mal byť samozrejme priestor pre:

  • Postele s minimalistickým dizajnom, čistými líniami a prírodným povrchom. Drevené modely vo svetlom odtieni dokonale zapadnú do japonského štýlu.
  • Komody ktoré budú plniť funkciu praktického úložného priestoru a výborne prispejú k usporiadaniu priestoru. Vyberte si model s jednoduchými, minimalistickými zásuvkami, ktoré dokonale ladia so zvyškom zariadenia Vašej spálne.
  • Nočné stolíky, ktoré by mali tvoriť dokonalú dvojicu s posteľou. Preto je najlepšie zvoliť rovnako jednoduchý, ale zjavne funkčný. Na jeho hornej strane je dostatok miesta na nočnú lampu a na odloženie telefónu alebo knihy, ktorú čítate pred spaním. Minimalistický dizajn s prírodným povrchom alebo v bielej farbe sa hodí k japonskej spálni.
  • Skrine, pretože ukladanie oblečenia a iných predmetov je dôležité v interiéri, kde je harmónia na prvom mieste. V tomto prípade sa sem najlepšie hodí model s minimalistickým dizajnom v teplom prírodnom odtieni dreva.

Japonská spálňa - doplnky, pre ktoré by ste si mali nájsť miesto

Ako si zariadiť japonskú spálňu, pomocou doplnkov? Je to jednoduchá úloha, akonáhle pridáte do svojho nákupného zoznamu:

  • Črepníkové rastliny, ktoré vnesú do interiéru prírodu. Najlepšie je zvoliť fikus, papraď alebo rôzne druhy sukulentov. Flora prispeje k zlepšeniu kvality vzduchu a dodá interiéru sviežosť.
  • Textílie vyrobené z prírodných materiálov, ako je ľan, bavlna alebo hodváb. Najlepšou voľbou v japonskej spálni budú jednoduché vzory alebo jednofarebné látky v tlmených farbách, ktoré budú ladiť so zvyškom interiéru. Môžu mať podobu závesov, prehozov, vankúšov alebo kobercov.
  • Dekoratívne osvetlenie, najlepšie vo forme minimalistickej lampy umiestnenej na nočnom stolíku, väčšieho podlahového modelu alebo nástenných svietnikov. Jednoduché varianty s látkovými tienidlami a drevenými prvkami sa dokonale hodia k japonskému štýlu.
  • Keramika a porcelán sú obľúbené aj v japonskom štýle. Vyberte si jemné vázy, misy alebo hrnčeky jednoduchých tvarov a tlmených farieb. Môžete sa rozhodnúť aj pre ručne vyrábané keramické predmety, ktoré podčiarknu jedinečnosť Vášho interiéru.
  • Dekoratívne prvky vo forme abstraktnej maľby, minimalistickej sochy alebo prírodného kameňa jemne spestria dekor spálne v japonskom štýle.
  • Zrkadlo opticky zväčší interiér, urobí ho priestrannejším a dokonale odráža svetlo, preto je rovnako žiaducim prvkom v miestnostiach zariadených v japonskom štýle.

Čo je dôležité, japonská spálňa by mala vyžarovať minimalizmus, preto obmedzte množstvo dekorácií. Vyberte si len niekoľko jemných prvkov, ktoré vnesú do interiéru pokoj a harmóniu.

nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium