Drevenákrajina.sk
Aký drevený nábytok sa hodí do obývacej izby?
Aký drevený nábytok sa hodí do obývacej izby?

Aký drevený nábytok sa hodí do obývacej izby?

Obývacia izba je jednou z najdôležitejších miestností v našej domácnosti, kde trávime čas oddychom a stretávame sa s priateľmi. Výber správneho dreveného nábytku do obývačky je mimoriadne dôležitý, pretože jednotlivé kusy môžu tejto miestnosti dodať jedinečné čaro a vniesť do nej útulnú atmosféru. Dnes Vám poradíme, aký drevený nábytok do obývacej izby sa ukáže ako najlepšie riešenie a prečo sa oplatí vybrať si pevné materiály z tohto materiálu.

S akými farbami kombinovať drevo?

Skôr než sa dozviete, ako vybrať drevený nábytok do obývacej izby, radi Vám poradíme, s akými farbami drevo kombinovať. Takto budete vedieť, ako pripraviť miestnosť na metamorfózu. Je to dobrý začiatok, pretože je vždy lepšie najskôr miestnosť vymaľovať, ako to robiť až po jej zariadení, čo je logisticky oveľa náročnejšie a menej pohodlné. Drevo je prírodný materiál s teplými tónmi, ktorý sa dobre kombinuje s mnohými inými farbami. Na začiatok treba spomenúť nadčasovú bielu a béžovú. Kombinácia dreva s týmito farbami dodá interiéru eleganciu a vizuálnu ľahkosť. Biele alebo svetlé steny vytvoria s drevenými jednotkami oku lahodiaci kontrast a zároveň zdôraznia ich prirodzenú krásu.

Ďalším návrhom na úspešnú kompozíciu je kombinácia dreveného nábytku so sivou farbou, ktorá dokonale doplní moderné a industriálne zariadené interiéry. V tomto prípade sa často používajú jednotky z prírodného dreva, ktoré môžu zdôrazniť strohosť usporiadania so sivými stenami. Rovnako dobrou voľbou budú odtiene modrej, ktoré sú úplne rozmanité - od modrej, cez zafírovú, nevädzovú a kobaltovú až po tmavomodrú. Tieto farby vnesú do interiéru pokoj a harmóniu a budú vyzerať skvele v kombinácii s dreveným nábytkom. Mnohí ľudia sa môžu zamýšľať nad tým, ako vybrať drevený nábytok do obývacej izby k zeleným stenám, pretože to je ďalšia farba, ktorá je v tomto prípade vynikajúcou voľbou. Mätová, olivová alebo fľaškovo zelená sú ideálne odtiene, ktoré v kombinácii s drevom udržia vizuálnu rovnováhu v danom interiéri. Žltá a oranžová sú teplé odtiene, a preto dokonale zvýraznia drevené farby nábytku a spolu s nimi prispejú k vytvoreniu útulnej atmosféry. Naopak, drevo možno kombinovať s červenou alebo bordovou farbou, ktorá je dynamická a dodá interiéru energiu, ako aj vnesie doň oku lahodiaci kontrast.

Ktorý drevený nábytok sa viac hodí k určitému štýlu dizajnu?

Interiérových trendov je veľa, takže sa neustále objavujú rôzne otázky, aký drevený nábytok do obývacej izby zodpovedá určitému štýlu. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pripraviť malý prehľad, v ktorom Vám na túto otázku odpovieme a zároveň poskytneme pre Vás niekoľko užitočných tipov.

 • Škandinávsky štýl - vyberte si jednoduchý, minimalistický drevený nábytok s ľahkým povrchom. Dubové alebo jaseňové stoly, stoličky a knižnice sa k tejto estetike dokonale hodia. Vyhnite sa príliš komplikovaným dekoráciám a vo forme doplnkov stavte na prírodné materiály.
 • Rustikálny štýl - drevo je kľúčovým prvkom v tomto type usporiadania, preto si vyberte masívny drevený nábytok so surovou povrchovou úpravou. Hľadajte detaily, ako sú rezbárske práce a frézovanie masívu, ktoré mu dodávajú šarm a charakter, ako napríklad v prípade série Belluno Elegante.
 • Priemyselný štýl - drevený nábytok v priemyselnom štýle by mal mať surový vzhľad. Preto sa odporúča vyberať si kusy s viditeľnými letokruhmi a sukami, tak ako napríklad v prípade série Modern Loft. Môžete sa rozhodnúť aj pre kombináciu drevených a kovových prvkov, ktoré sú v loftovom štýle tiež žiadané.
 • Moderný štýl - drevo sa v tomto prípade často používa ako kontrastný prvok. Vyberte si drevený nábytok s jednoduchými geometrickými tvarmi a hladkým povrchom. Môžete sa rozhodnúť pre drevo vo výraznej farbe alebo ho skombinovať so sklenenými a kovovými prvkami.
 • Klasický štýl - v ktorom je drevo zastúpené v ozdobnom a elegantnom nábytku. Vyberajte si kúsky s rezbami, ornamentmi a povrchovou úpravou v tmavších tónoch.

Aké drevo sa hodí k nábytku do obývacej izby?

Aký drevený nábytok do obývacej izby bude najlepším riešením s dôrazom na druhy surovín? K najobľúbenejším masívom, o ktoré je najväčší záujem, patria jednoznačne modely z borovice a dubu. Dub je cenená drevina, ktorá sa vyznačuje pevnosťou a prirodzenou krásou. Vďaka tomu sú dubové masívy vynikajúcou investíciou, pretože sú vhodné na intenzívne používanie a esteticky zapôsobia aj po mnohých rokoch používania. Okrem toho majú svetlohnedý odtieň, ktorý v kombinácii s charakteristickou kresbou dodáva dubovému nábytku jedinečný charakter. Tieto modely dokonale doplnia moderné a loftové interiéry.

Na druhej strane, borovica je mäkké drevo s prirodzeným pôvabom. Zároveň je to obľúbená drevina používaná pri výrobe nábytku, najmä v rustikálnom, provensálskom a škandinávskom štýle. Borovicové drevo má teplý a svetlý tón, ktorý môže časom mierne stmavnúť. Je výbornou voľbou, ak chcete vo svojej obývačke vytvoriť príjemnú a útulnú atmosféru.

Aký drevený nábytok do obývacej izby si vybrať?

Ako vybrať drevený nábytok do obývacej izby, pre komplexné vybavenie vašej obývačky? Samozrejme, v prvom rade tým, že sa rozhodnete pre základné masívne materiály. Nižšie nájdete celý zoznam drevených masívov, pre ktoré by ste si mali nájsť miesto vo Vašej obývacej izbe.

 • Konferenčný stolík je ústredným prvkom v obývacej izbe. Drevený model stolíka môže byť praktický aj štýlový. Môžete si vybrať jednoduchý, minimalistický konferenčný stolík s hladkým povrchom, ktorý je ideálny do moderného interiéru, alebo zdobenejší konferenčný stolík s rezbami a ozdobami, ktorý dodá eleganciu a šarm tradičným obývacím izbám.
 • Drevené knižnice sú dokonalým riešením na ukladanie kníh, dekorácií, fotografií a iných predmetov v obývacej izbe. Môžete si vybrať otvorené jednotky, ktoré vytvárajú pôsobivú expozíciu, alebo modely s uzavretými policami či dvierkami, ktoré Vám umožnia šikovne ukryť niektoré predmety. Štýl knižnice môže byť jednoduchý a minimalistický alebo ozdobnejší, v závislosti od Vašich štýlových preferencií.
 • Drevená vitrína je elegantný kus nábytku, ktorý Vám umožní zobraziť Vaše obľúbené predmety, ako je porcelán, poháre alebo malé dekorácie. Kus, ktorý si vyberiete, môže mať sklenené čelá, ktoré dodajú štýl a umožnia Vám prezerať si uložené predmety. Môžete si vybrať model s jednou alebo viacerými úrovňami, ako aj s policami a zásuvkami, ktoré ponúkajú ďalší úložný priestor.
 • Drevená skriňa je nevyhnutnou súčasťou Vašej obývačky, najmä ak potrebujete priestor na uloženie oblečenia, posteľnej bielizne alebo iných predmetov. Môžete si vybrať model s posuvnými alebo otváracími dverami v závislosti od dostupného priestoru a Vašich preferencií.
 • Drevená komoda je praktický kus nábytku na ukladanie rôznych predmetov v obývacej izbe. Môže mať vo vnútri viacero zásuviek alebo políc, čo uľahčuje organizáciu priestoru a udržiavanie poriadku v obývačke. Drevené komody sú k dispozícii v rôznych štýloch a povrchových úpravách, ktoré vyhovujú rôznej estetike interiéru.
 • Ak obývacia izba slúži aj ako jedáleň, určite zvážte nákup dreveného stola. Môže to byť veľký, impozantný model s vyrezávanými detailmi alebo jednoduchý, moderný stôl s drsnou povrchovou úpravou.
nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium