Drevenákrajina.sk
Závesy do spálne
Závesy do spálne

Doplnky sú veľmi dôležitým prvkom, ktorý určuje, ako vyzerá interiér. V spálni sú dôležité okrem iného prehozy, ozdobné vankúše, ale aj závesy a záclony do spálne. Tomuto poslednému prvku sa budeme venovať dnešný príspevok. Prečítajte si príspevok o tom, ktoré závesy do spálne si zvoliť.

Inšpirácie pre závesy do spálne

Závesy do spálne nám poskytujú intimitu a chránia pred pohľadmi zvonku, čo je obzvlášť dôležité v prípade bytu v paneláku. Než si ich však vyberiete, vyberte si správne záclony. Prečítajte si text o tom, aké záclony do obývačky si zvoliť. Ako všetko dnes, aj tu nájdete hotové záclony do spálne v mnohých farbách, veľkostiach a neobvyklých vzoroch. V skutočnosti si každý môže nájsť niečo pre seba.

Závesy sú tiež určené na zatemnenie spálne pred spaním. Podľa toho, aký efekt chcete dosiahnuť, v obchodoch nájdete:

• priesvitné záclony,

• zatemňovacie závesy,

• panelové závesy.

Priesvitné záclony sú najčastejšie vyrobené z ľahkých látok a sú hlavne dekoratívne. Zatemňovacie závesy do spálne sú vyrobené z hustého materiálu, ktorý neprepúšťa svetlo (bez ohľadu na farbu záclony). Bude to užitočné najmä v spálňach umiestnených na juh alebo na západ. Panelové závesy sú hlavne dekoratívne, aj keď tiež blokujú svetlo.

Vintage závesy do spálne

Ak je vaša spálňa zariadená v retro štýle, uistite sa, že ste vybrali správne záclony, ktoré zdôraznia štýl interiéru! Závesy vintage do spálne sú hlavne dlhé závesy so zaujímavými vzormi (napr. kvety ). Veľmi často ich nájdete v obchodoch, ktoré ponúkajú použité výrobky ( Second hand alebo clothesoland). Okrem toho môžu byť závesy vintage aj béžové, ružové, fialové alebo dokonca hnedé závesy do spálne. Medzi obľúbenými farbami dominujú tiež zelené (napr. Zelená fľaša) a tyrkysové závesy do spálne.

Moderné závesy do spálne

Ktoré záclony sa najčastejšie vyberajú pre moderné spálne? Moderné interiéry sú najčastejšie vybavené s neobvyklými vzormi alebo farbami ktoré majú hlavne záclony a závesy do spálne. Moderné spálne sú zdobené čiernymi alebo sú už aj častejšie populárne hnedé závesy do spálne. Tieto typy tmavých odtieňov zabránia prenikaniu svetla do vašej spálne a vy si užijete kvalitný a hlboký spánok. Môžete si tiež zvoliť krátke závesy do spálne, ak sa bojíte, že dlhé závesy spálňu vizuálne zmenšia.

Nezabudnite tiež na ďalšie doplnky! Prečítajte si, aký koberec do spálne zvoliť.

nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium