Drevenákrajina.sk
Ako chrániť nábytok pred mačkou? Čo sa dá urobiť, aby mačka nepoškriabala nábytok?
Ako chrániť nábytok pred mačkou? Čo sa dá urobiť, aby mačka nepoškriabala nábytok?

Ako chrániť nábytok pred mačkou? Čo sa dá urobiť, aby mačka nepoškriabala nábytok?

Koko, Lola, Muffin, Oreo, Lili a Fafik majú jedno spoločné: štyri labky a dlhý chvost, vrčia a hrajú sa. Mačky sú našimi každodennými spoločníkmi, obľúbenými domácimi miláčikmi a často aj členmi rodiny. Predtým, ako sa rozhodnete pre kúpu alebo ich prijatie, sa však oplatí oboznámiť sa s možnými dôsledkami tohto rozhodnutia. Okrem obrovského neporiadku, vlasov poletujúcich vo vzduchu, žmolkov v rohoch a rozhádzaných odpadkov sa môžu poškodiť steny, podlahy a... v neposlednom rade aj nábytok. Ako sa proti tomu brániť? Ako chrániť nábytok pred mačkou? Pripravili sme pre Vás niekoľko rád, ktoré môžete využiť.

Ochrana nábytku pred mačkou - čo robiť, keď Váš domáci miláčik poškriabe nábytok?

Mal to byť typický kocúr "na kolenách" ale nakoniec ste získali skutočného uličníka, ktorý pozorne skúma každý kus nábytku a skúša Vašu trpezlivosť bojom so záclonami a kobercom? Áno, táto téma je nám veľmi dobre známa. Určite si kladiete otázku, čo odradí mačku od škrabania a či vôbec je existuje skutočná ochrana nábytku pred mačkou? Bohužiaľ, neexistuje nábytok, ktorý by bol úplne odolný voči poškriabaniu, ale poznáme niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby zariadenie výrazne neutrpelo. Po prvé, je dobré vybrať si nábytok s kovovými nohami a rámami. Mačky majú tendenciu hrýzť všetko, čo je v dosahu ich ňufáka a labiek, takže tvrdý materiál, ako je oceľ, odradí Vášho domáceho miláčika od hryzenia. V prípade lampy by to malo byť naopak; tie bývajú najčastejšie napádané. Ak ste vo fáze výberu nábytku, venujte pozornosť aspektu nôh. Príliš neskoro? Kúpili ste si nábytok postavený až na podlahu? Nič nie je stratené! Spoločne si odpovieme na otázku, ako chrániť nábytok pred mačkou. Keďže mačky nemajú rady vôňu a chuť citrusov, riešením môže byť natieranie nábytku špeciálnymi handričkami s citrónovou vôňou alebo pokropenie priestorov esenciálnym olejom rovnakej vône. V obchodoch s domácimi zvieratami alebo na internete nájdete rôzne spreje proti psom a mačkám. Sú lepšou náhradou za odporúčaný ocot, ktorý však svojím zápachom odpudzuje nielen mačky, ale aj domácich a hostí.

Ako chrániť stoličky pred mačkami

Povedali sme si, ako chrániť nábytok pred mačkami, a teraz sa zameriame na konkrétny nábytok. Ak máte doma štýlové stoličky na drevených nožičkách, určite sa oplatí zistiť, ako chrániť stoličky pred mačkou a čo odradí mačku od škrabania? Môžete použiť prírodný repelent a pokryť ním nohy stoličky. Rovnako dobre poslúži aj bublinková fólia a celofán, ktorými môžete nohy stoličky obaliť. Mačka, ktorá sa naučila, že nohy stoličky sú chránené a ochrana stoličky je nepríjemná na jej pazúry, už nebude mať o neho záujem ani po odstránení ochrany. V prípade čalúneného nábytku je to inak. Ak je Vaša jedáleň vybavená napr. stoličkou z látkovým sedadlom potom je dobré postriekať látku citrónovým sprejom alebo v krajnom prípade zakryť stoličku dekou alebo inou látkou, napríklad voskovaným plátnom, ktoré mačka nemá rada.

 

 

Najlepšie však funguje výchova a trpezlivé učenie mačky, aby ste ochránili nábytok pred Vašou mačkou. Po prvé, vždy keď si všimnete, že Vaša štvornohá mačka škriabe alebo hryzie nábytok, odtiahnite ju od neho. Po čase sa táto prirodzená slabosť a potreba ostrenia pazúrov výrazne zníži. Zrejmým spôsobom, ako to dosiahnuť, je kúpiť škrabadlá, na ktoré sa Vaša mačka môže sústrediť, a rôzne hračky, ktorými sa bude môcť zamestnať, čím ju prinútite prestať ničiť nábytok.

Dúfame, že náš krátky sprievodca odpovedal na Vaše obavy, ako chrániť stoličky pred mačkami a všeobecnejšie, ako chrániť nábytok pred mačkou. Odporúčame Vám prečítať si naše blogové príspevky o starostlivosti a usporiadaní, napr. „Ako pekne oddeliť kuchynský kút od obývačky? Pozrite si naše tipy!”, „Návrh interiéru - program na navrhovanie domu” lub „Ako sa zbaviť prachu?”. A teraz Vám prajeme príjemné popoludnie s Vaším domácim miláčikom!

nahor
Sklep jest w trybie podglądu
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium